İşçiler korona derdinde Survivor şov peşinde!

Survivor finalinin Dev Yapı İş temsilcisi Hasan Oğuz’un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği Galataport şantiyesinde yapılacak olmasını “iki yüzlü bir şov” olarak değerlendiren Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu, 14 Temmuz saat 19.00’da şantiye önünde basın açıklaması yapacak

İşçiler korona derdinde Survivor şov peşinde!

 

SiyasiHaber

Yapımcı Acun Ilıcalı, Survivor yarışması finalinin 13-14 Temmuz’da Galataport şantiyesinde yapılacağını açıkladı.  Koronavirüs salgınında çalışmaya devam eden ve salgın nedeniyle Dev Yapı İş temsilcisi Hasan Oğuz’un hayatını kaybettiği Galataport şantiyesinde Survivor finalinin yapılacak olmasını ‘iki yüzlü bir şov’ olarak değerlendiren Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu “Onlarca işçinin salgına rağmen çalışmak zorunda bırakıldığı ve Dev Yapı İş sendikası temsilcisi arkadaşımızın bu nedenle yaşamını yitirdiği şantiyede yapılan bu şovun, sermayenin suçlarını gizlemek, örtmek için yapıldığı açıktır” dedi.

Galataport şantiyesinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Survivor finalinin yapılacak olması Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu tarafından protesto edilecek. Platform, 14 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00’da Galataport şantiyesi önünde yapılacak protesto için bir çağrı yayınladı. Çağrıda, “Acun Ilıcalı’nın yapımcı patronu olduğu Survivor isimli yarışmanın finalinin İstanbul Tophanede bulunan Galataport şantiyesinde yapılacağı açıklandı. Onlarca işçinin salgına rağmen çalışmak zorunda bırakıldığı ve dev yapı iş sendikası temsilcisi arkadaşımızın bu nedenle yaşamını yitirdiği bu şantiyede yapılan bu şovun, sermayenin suçlarını gizlemek, örtmek için yapıldığı açıktır. Sermayenin işçi yaşamından üstün görüldüğünün ispatı olan bu iki yüzlü şova karşı; tüm basını, emek güçlerini ve dostlarını şantiye önünde yapacağımız açıklamaya katılarak güçlü bir ses vermeye çağırıyoruz” denildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler