‘İşçi Sağlığı ve Beslenme Çalıştayı’ toplanıyor

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) 3 Mart’ta “İşçi Sağlığı ve Beslenme Çalıştayı” düzenliyor.

‘İşçi Sağlığı ve Beslenme Çalıştayı’ toplanıyor

SiyasiHaber

İstanbul İSİG Meclisi Beslenme Çalışma Grubu, 3 Mart Pazar günü saat 11.00’de Deriteks Tuzla Şubesinde “İşçi Sağlığı ve Beslenme Çalıştayı” yapılması için çağrıda bulundu.

Çağrıda, “İşçi sağlığı iş güvenliği açısından yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmek için gerekli gıdaya ulaşmanın tüm işçilerin temel bir hakkı olduğunu; ancak bu hakkın da yeterince kullanılamadığını, yaşama geçirilemediğini düşünüyoruz” denildi.

İSİG’in çağrısında, Çalıştay’ın amacının ise “Bu hakkı somut olarak kullanabilmemiz, işyerlerimizde ve yakınlarımızla yaşam alanlarımızda yeterli, dengeli ve sağlıklı gıda ile beslenme konularında bilgi paylaşımında bulunmak ve deneyim süreçlerini ortaya çıkarmak” olduğu belirtildi.

İstanbul İSİG Meclisi’nin çağrısı şöyle:

İstanbul İSİG Meclisi olarak, İşçi sağlığı iş güvenliği açısından yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmek için gerekli gıdaya ulaşmanın tüm işçilerin temel bir hakkı olduğunu; ancak bu hakkın da yeterince kullanılamadığını, yaşama geçirilemediğini düşünüyoruz. Bu hakkı somut olarak kullanabilmemiz, işyerlerimizde ve yakınlarımızla yaşam alanlarımızda yeterli, dengeli ve sağlıklı gıda ile beslenme konularında bilgi paylaşımında bulunmak ve deneyim süreçlerini ortaya çıkarmak gerektiğini düşünüyoruz.

Bunun için temiz, sağlıklı gıdaya ulaşmak için;

a- Temiz ve sağlıklı gıda nasıl üretilir, denetim nasıl yapılır?

b- İşyeri ve yaşam alanında beslenme

başlıklarını içeren, sorunu bir örgütlenme sorunu olarak gören, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Bosch Çalışanları Tüketim Kooperatifi, Devrek Güneşi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Deriteks Sendikası'ndan konuşmacıların olduğu çalıştaya konuya emek veren herkesi bekliyoruz.

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi Beslenme Çalışma Grubu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler