İşçi ölümleri üzerine kuruluyor: 3. Havalimanı'nda bir iş cinayeti daha

İş cinayetlerinin ve olumsuz çalışma koşullarının had safhada olduğu İstanbul 3. Havalimanı inşaatında bir işçi daha yaşamını yitirdi. İSİG Meclisi'nin açıklamasına göre inşaatta bu zamana kadar en az 38 işçi yaşamını yitirdi.

İşçi ölümleri üzerine kuruluyor: 3. Havalimanı'nda bir iş cinayeti daha

İstanbul'da yapımı süren 3. Havalimanı şantiyesinde kimliği belirlenemeyen Nepal asıllı bir işçinin temizlik esnasında rögar içine düşerek yaşamını yitirdiği öğrenildi. İşçinin cansız bedeninin ölümünden 3 gün sonra bulunduğu aktarıldı. Olayın yaşandığı yerin etrafını kapatan jandarma ise görüntü almak isteyen işçilerin telefonlarına alıp, görüntüleri sildi. Yaşamını yitiren işçinin kimlik bilgileri ise öğrenilemedi. 

3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) Twitter hesaplarından olayı duyururken ölümlerin gizlendiği ve bu güne kadar inşaatta 38 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. 

CHP'li Veli Ağbaba Şubat 2018'de şantiyede çalışan 400 işçinin yaşamını yitirdiği iddialarını Meclis'e taşımıştı. Ağbaba verdiği soru önergesinde  işçilerin ailelerinin ise 400.000 lira verilerek susturulduğu iddialarını sormuştu. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler