İran’da 5.8'lik deprem: Van'da üçü çocuk yedi kişi hayatını kaybetti

Türkiye-İran sınırında 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Van'ı da etkiledi. Van’da üçü çocuk yedi kişinin hayatını kaybettiği açıkladı.

İran’da 5.8'lik deprem: Van'da üçü çocuk yedi kişi hayatını kaybetti

SiyasiHaber

 

Türkiye-İran sınır bölgesinde 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van ve çevre illerde hissedilirken, Başkale ilçesine bağlı Elbis (Özpınar) köyünde üç çocuk hayatını kaybetti. Bazı kerpiç evlerin yıkıldığı köylerde yaralılar da var. İran sınırında bulunan köylerde ise hasar olduğu belirtiliyor.

İran’ın batısındaki Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Kotur ilçesinde meydana gelen deprem Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezinden yapılan açıklamaya göre, yerel saatle 09.22’de kaydedildi.

Depremin 6 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Başkale ilçesi Gelenler mahallesinde hissedilen depremde, kerpiçten yapılan bazı evlerin yıkıldığı görüldü. Söz konusu köylere kar nedeniyle uzun zamandır ulaşımın olmadığı belirtilirken yetkililer ve kurtarma ekipleri köylere doğru hareket etti.

 

4'ü yetişkin 3 çocuk hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “AFAD ekiplerimiz Özpınar köyüne ulaştı. Diğer köylere de ulaşmak üzere. Enkaz altında vatandaşlarımız olduğu belirtiliyor. 4’ü yetişkin 3’ü çocuk bu depremde ilk gelen bilgiler ışığında kaybettik. 5 vatandaşımız da yaralı olarak hastanelere ulaştırıldı” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler