Irak’tan Türkiye’ye: Sivil yerleşimleri bombalamayı durdurun

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mehcub, “Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen her türlü saldırıyı ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını reddediyoruz” diyerek Türkiye’ye bombalamaları durdurma çağrısı yaptı.

Irak’tan Türkiye’ye: Sivil yerleşimleri bombalamayı durdurun

Gazete Duvar’ın Rudaw’dan aktardığı habere göre, Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mehcub, “Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen her türlü saldırıyı ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını reddediyoruz” diyerek Türkiye’ye bombalamaları durdurma çağrısı yaptı.

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mehcub, ‘Türkiye’nin Irak sınırları içinde düzenleyeceği her türlü askeri operasyon için önceden Irak hükümeti ile koordine halinde olması gerektiğini’ söyledi. Mehcub, “Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen her türlü saldırıyı ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını reddediyoruz” dedi.

TSK’ye ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu Erbil il sınırları içerisinde sivillerin hayatını kaybettiğini dile getiren Mehcub, “Irak sınırlarında sivil halkı hedef alan saldırıları doğru bulmuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Mehcub ayrıca Bağdat yönetiminin sivillerin ölmesinden dolayı duyduğu endişeyi Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı’na bizzat ilettiğini kaydetti. Irak Dışişleri Sözcüsü, “Irak, Türkiye’nin bombardıman ve askeri operasyonlarını durdurmasını, Bağdat’la daha çok koordine halinde olmasını gerekli görüyor” dedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü TSK’ya ait savaş uçaklarının Erbil’in Çoman ilçesine bağlı Balekati bölgesini bombalaması sonucu dört sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler