İntiharlar yaygınlaşıyor, bir intihar haberi de Gebze’den

Ekonomik kriz, işsizlik, geçim sıkıntısı nedeniyle son dönemde artan intiharlara bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Dilovası'nda bulunan Corazon Ambalaj fabrikasında, geçim sıkıntısı nedeniyle Bayram Kömürcü adlı işçinin depoda yaşamına son verdiği öğrenildi.

İntiharlar yaygınlaşıyor, bir intihar haberi de Gebze’den

Ekonomik kriz, işsizlik, geçim sıkıntısı nedeniyle son dönemde artan intiharlara bir yenisi daha eklendi. Son iki ayda intihar haberlerinin sayısı onları geçti. Matematik öğretmeni İnan Avşar, belediye işçisi Yavuz Selim Sertdemir, üniversite öğrencisi Hakan Taşdemir’in ardından bu kez de Gebze’de işçi Mehmet Kömürcü geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdi.

Evrensel'de yer alan habere göre, Bayram Kömürcü'nün arkadaşları, "Bugün, geçici çalıştığımız yerde arkadaşımız kendini asarak hayatına son verdi. Bu sabah iş başı yaptıktan sonra, depoda bulundu. En kötüsü savcılık gelene kadar biz arkadaşımızın cansız bedeni orada dururken çalıştık. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Biz çalışmaya devam ettik. Psikolojimizi bozdular " dedi. Arkadaşları Kömürcü'nün hayatına son vermesinin nedenini, "ekonomik ve ailevi sıkıntılar yaşaması" olarak ifade etti. Haftalar önce Gebze'de bulunan Farba fabrikasında çalışan bir işçi de yaşamına son vermişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler