İnsan Hakları Belgesel Film Günleri 5-8 Aralık'ta İzmir'de düzenlenecek

TİHV’in düzenlediği İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin 9.’su, kabul edilişinin 70. yılında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ana teması ile 5-8 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek.

İnsan Hakları Belgesel Film Günleri 5-8 Aralık'ta İzmir'de düzenlenecek

Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın (TİHV), Türkiye’de ve dünyada insan hakları sorunlarına dönük farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Fransız Kültür Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin 9.’su için geri sayım başladı.

İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, kabul edilişinin 70. yılında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ana teması ile 5-8 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek.

Film günlerinde 10 Ekim Ankara Katliamı, öldürme kültürü, Afganistan’da Taliban’ın kadınlara yönelik saldırıları, Êzidilerin maruz kaldığı ayrımcılıklar, Yaşar Kemal’in yaşamı, yurtsuzluk-yerleşiklik sürtüşmesi, savaş sonrası hayatta kalma mücadelesi, gelinlik işçisi kadınlar, Dilovası’ndaki çevre-sağlık tahribatı, Suriyeli eşcinsel mülteciler, ağır koşullarda çalışan tekstil işçileri, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları sırasında Rio de Jenario’da evlerinden zorla koparılanların direnişleri, Çinli çocuk geri dönüşüm işçileri, İran’daki faili meçhul cinayetler, mevsimlik işçilerin kapitalizm ile imtihanı, gözaltında kaybedilen çocuklarını arama mücadelesini sürdüren anneler üzerine yurtiçinden ve yurtdışından onlarca film izlenebilecek. Filmlerden bazılarını yönetmenleri ile özel gösterimler ve söyleşiler de yer alacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler