İnegöl’de sel felaketi bir maden işçisi hayatını kaybetti

İnegöl’e bağlı Tüfekçikonak mahallesinde gerçekleşen sel felaketi ile alakalı bir iddia ortaya atıldı. İddia'ya göre mahallenin üst kısmında bulunan HES’in habersizce vana kapaklarını açmasından dolayı sel olayının gerçekleştiği iddiası ortaya atıldı.

İnegöl’de sel felaketi bir maden işçisi hayatını kaybetti

SiyasiHaber
İnegöl’e bağlı Tüfekçikonak Mahallesinde bir kişinin ölümüne sebep olan sel felaketiyle ilgili ölen maden işçisinin arkadaşlrı bir iddia ortaya attı.

Maden araması yapan işçiler Hidro Elektrik Santralinde (HES) habersizce vana kapaklarının açılmasının neden olduğunu ve arkadaşlarının bu yüzden hayatını kaybettiğini öne sürdüler. Önceki gün Tüfekçikonak Mahallesinde sel nedeniyle 45 yaşındaki Hurşit Kurşun hayatını kaybetmişti. İlk belirlemelere göre toprak kayması sonucunda dere yatağına düşen işçi, yaklaşık 1,5 kilometre sürüklendikten sonra hayatını kaybetmiş ve cesedi Mahalle Muhtarı Şahamettin Aykul tarafından bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma sürerken, bölge de çalışan maden işçilerinin jandarma ekiplerine derenin üst kısmında yer alan Hidro Elektrik Santrali (HES) çalışamsı sırasında yapılan ihmal sonrasında meydana geldiğini bildirid. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler