İnce'den reyting yanıtı: Hava durumu bile Erdoğan'dan fazla izlenmiş

Muharrem İnce 'Üzerimden kendine reyting sağlayacak' diyen Erdoğan'a izlenme oranlarıyla yanıt verdi. İnce, "Tunceli'den rakibime sesleniyorum, reytingi sana ben katarım. Hava durumu bile senden fazla izlenmiş. Gel benimle televizyona çık da havan olsun biraz" dedi.

İnce'den reyting yanıtı: Hava durumu bile Erdoğan'dan fazla izlenmiş

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Dersim'de düzenlenen seçim mitinginde konuştu. İnce konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ben onu muhatap almam. Üzerimden kendine reyting sağlayacak" sözlerine yanıt verdi. İnce, "Tunceli'den rakibime sesleniyorum, reytingi sana ben katarım. Hava durumu bile senden fazla izlenmiş. Gel benimle televizyona çık da havan olsun biraz" dedi.

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle: Anladım ki Türkiye'de FETÖ'nün giremediği tek il Tunceli. Ama KHK'larla işinizden oluyorsunuz. Sabredin az kaldı. Hiç merak etmeyin. Her gittiğim yerden tekrarlıyorum. Uzun ince bir yoldayız. Uzun kısmı bitti İnce kısmındayız artık.

İnce'den Erdoğan'a reyting yanıtı

Ben ona diyorum ki bak geçim sıkıntısı var, mutfaktaki enflasyon yüzde 30, mutfakta et yok, gel bunları konuşalım. İstediğin kanalda çıkalım konuşalım bunları. Sonunda bana cevap verdi. 'Seninle tv kanalına çıkarsam sana reyting yaptırırım' dedi. Ben de dedim ki çocuklara şu reytingleri bi kontrol edin. Erdoğan'ın reytingi 11 benimki 44. Hava durumu mu fazla izlenmiş Erdoğan mı fazla? Hava durumu bile Erdoğan'dan fazla izlenmiş. Tunceli'den rakibime sesleniyorum, reytingi sana ben katarım. Hava durumu bile senden fazla izlenmiş. Gel benimle televizyona çık da havan olsun biraz.

"Çocuklarımıza annesiyle konuştuğu dili öğreteceğiz''

Geleceğe yönelik işler yapacağız, çocuklarımızı iyi eğiteceğiz. Resmi dil Türkçe'yi öğreteceğiz, evinde konuştuğu annesiyle konuştuğu dili öğreteceğiz, Kürtçeyse Kürtçe, Arapçaysa Arapça. Üçüncüsü uluslararası bir dil öğreteceğiz, Japonca, Rusça, İngilizce, Almanca, çocuklarımızı dünya vatandaşı yapacağız.

Diyor ki 'Din eğitimini nasıl yapacaksın?' Şöyle yapacağız: Türkiye'de muhafazakar bir kesim var. Diyor ki ben fıkıh kelam derslerini de istiyorum başüstüne diyeceğiz. Seçmeli olarak vereceğiz. Başkası da diyor ki ben zorunlu din dersi istemiyorum. Hay hay sana da vermeyeceğiz.

Ben hemşehriniz Kılıçdaroğlu'nun karşısına rakip olarak çıktım, yenildim. Ama bugün cumhurbaşkanı adayıyım. İşte bizim bu hukukumuzu Erdoğan anlayamaz.

Erdoğan ziyaretine gittiğimde bana dedi ki: "Kemal bey seni harcadı, genel başkan olacaktın, şimdi onu da olamayacaksın" Ben de dedim ki: "Kemal bey birini harcadı ama beni değil, seni harcadı. Ben cumhurbaşkanı olacağım."

"Bir yanda kumpas kuranlar bir aynda milletin evladı'' 

İnsanları ayrıştırma diyorum. Bana 4. köprüyü nereye kuracaksın diyor. Bak Erdoğan. Ben Edirne'den Tunceli'ye gönül köprüsü kurdum. Dünyanın en büyük köprüsü bu.

Bu seçim iki zihniyet arasında olacak, bir yanda yalan söyleyenler, kumpas kuranlar, iftira atanlar. Öbür yanda ise milletin evladı, hepimizin cumhurbaşkanı. Ben diyorum hak hukuk adalet, Erdoğan diyor, çay, kek oralet.

İnce hastalık menüyü bile değiştirdi, kekin yanına çorba geldi. Gündüz kek bedava da akşam yemek ne olacak?

En düşük en yüksek emekli maaşı arasında 8,9 kat fark var. 2 kat düzeyince indireceğiz bu farkı.

Benim cumhurbaşkanlığımda devlet kemer sıkacak. 40 milyar dolar Suriyelilere buldun. 2 milyon dolar Saray'ına buldun.

"Bizim projemiz 3B"

Bizim projemiz 3B. 1-Barışacağız, hemen barışacağız. 2-Büyüyeceğiz, özgürlükler ülkesi olacağız, ekonomimiz güçlenecek. 3-Bölüşeceğiz. Adil bölüşeceğiz.

Bir Fizik öğretmeni olarak söylüyorum. Kimsesiz çocuklar var yurtlarda. 18 yaşına kadar yurtlarda barınıyor. 18'i doldurduğu gün devlet bunları kapının önüne koyuyor. O yurtlarda yetişmiş çocukları devlet kadrosuna alacağım. Başı açık kapalı demeden 3,5 bin çocuk vardır. 81 milyon Türkiye bu çocuklarına bakamıyorsa yazıklar olsun o devlete.

"Binali yıldırım kendini bitirmek için miting yaptı''

Binali Yıldırım. Ne dedi 'Tunceli 'tamam' dedi' diyor. Allahtan onun neşesi var seçimde. Başbakanlık bitiyor. Bir insan kendi kendini bitirmek için miting yapar mı? 

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler