İnce: Adil bir yarış değildi ama Erdoğan’ın kazandığını kabul ediyorum

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, "Tabii ki adil bir yarış değildi. Söyleyeceklerim var. Ama kazandığını kabul ediyorum" dedi. Basın açıklaması saat 12'de.

İnce: Adil bir yarış değildi ama Erdoğan’ın kazandığını kabul ediyorum

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Seçimlerin gayrı resmi sonuçlarına göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdi etti” açıklaması sonrası Twitter üzerinden şu mesajı yazdı:

“Yüksek Seçim Kurulu’nun geçici seçim sonuçlarını ilan etmesinden sonra bir açıklama yapacağım.”

İnce daha sonraki paylaşımında ise bugün (25 Haziran Pazartesi) saat 12'de CHP Genel Merkezi'nde bir basın açıklaması yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 22.30 civarında Adil Seçim sonuçlarına göre sandıkların 72.8'i, Anadolu Ajansına göre de sandıkların yüzde 96.42’si açıklandığı sırada seçimi kazandıklarını duyurmuştu:

“Seçimlerin gayrı resmi sonuçlarına göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdi etti.

“(…) Aynı şekilde cumhur ittifakına ve AK Parti’ye Meclis çoğunluğunu vermek suretiyle yasama görevi konusunda da çok büyük bir sorumluluk yükledi.”

"Adil bir yarış değildi ama kazandığını kabul ediyorum"

Fox TV’de İsmail Küçükkaya, İnce'ye seçim sonucu hakkında görüşünü soran bir mesaj attığını ve İnce'nin mesajı “Adam kazandı. Tabii ki adil bir yarış değildi. Kampanyada birtakım sorunlar yaşandı. Söyleyeceklerim var. Ama kazandığını kabul ediyorum. Yarın açıklama yapacağım” şeklinde yanıtladığını söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler