İmamoğlu'ndan Erdoğan ve Vakıfbank’a rest: Bağışlara konulan blokajı kaldırın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ı ve Vakıfbank'ı uyardı. "İBB’nin insanlarına katkı sunma konusunda kimsenin fetvasına ihtiyacı yoktur" diyen İmamoğlu, İBB bağış hesabındaki 900 bin liraya konulan blokajın bugün mesai bitimine kadar kaldırması konusunda da Vakıfbank’ı uyardı.

İmamoğlu'ndan Erdoğan ve Vakıfbank’a rest: Bağışlara konulan blokajı kaldırın

 

SiyasiHaber

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Ekrem İmamoğlu, belediyenin hazırladığı yardım paketlerinin nasıl hazırlandığını anlattığı İBB TV’deki canlı yayında, Erdoğan’ı ve Vakıfbank’ı sert bil dille uyardı.

 

 

“Kimsenin fetvasına ihtiyacımız yok”

İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastederek, "Kimin ne dediği beni ilgilendirmiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anayasa'nın öngördüğü şekliyle devletin ta kendisidir. Devlet eliyle insanlarına katkı sunma konusunda kimsenin fetvasına da ihtiyacı yoktur. İBB 16 milyon insanın kurumu. Zor günlerde vicdana, ahlaka en uygun şekilde sizin sıcacık eliniz olacak” diye konuştu.

 

‘Vakıfbank’ı uyarıyorum’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağış kampanyası hesabına 2100 kişinin yatırdığı 900 bin TL’nin halen Vakıfbank’ta tutulduğunu da hatırlatan İmamoğlu, Vakıfbank’ı da şu sözlerle uyardı: “Pazartesi ile Salı arasında hükümetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kampanyadan önce yola çıktığımız bağış kampanyasında 2100 kişinin para yatırdığı Vakıfbank’ta hala 900 bin liramız duruyor. Bu konuda devletin yetkililerine bu yanlıştan dönülmesi konusunda uyarılarımızı yaptık. Vakıfbank’ı da hukuka, mali hukuka uygun şekilde davranması ve 900 bin liraya konulan blokajı bugün mesai bitimine kadar kaldırması konusunda uyarıyorum” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler