İmamoğlu: Topkapı'daki İETT Garajı, park ve toplanma alanı olacak

AKOM’da açıklamalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’da deprem toplanma alanlarıyla ilgili ciddi sorunlar olduğunu söyledi. Seferberlik başlattıklarını duyuran İmamoğlu, Topkapı’daki İETT Garajı’nın, park ve toplanma alanı olacağını açıkladı.

İmamoğlu: Topkapı'daki İETT Garajı, park ve toplanma alanı olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da acil toplanma alanlarıyla ilgili ciddi sorunlar olduğunu yineleyen İmamoğlu, seferberlik başlattıklarını söyledi.

“İstanbul’un yapılaşmayla ilgili olsun, deprem toplanma alanlarıyla ilgili olsun ciddi sorunlar vardır ve bu sorunları aşmak için bir seferberliği başlatmış durumdayız.
“Bununla ilgili AFAD ile de bugün çalışma yürüttük, akşam toplantısın katıldım dün, o toplantıda bir simülasyon şeklinde herkesin kendini gözden geçirdi.
“Deprem milli meseledir, depremin asla ve asla siyasi partisi ya da bir görüşü olmaz. 16 milyon insanımızın canı söz konusudur.”