İmamoğlu, Kanal İstanbul kapsamında askıya çıkan Çevre Düzeni Planı’na itiraz etti

Kanal İstanbul ÇED Raporu’nun onaylanmasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul 1/100 ölçekli Çevre Düzeni Planı’na itiraz dilekçesi verdi. İmamoğlu vatandaşları da Çevre Şehircilik İl Müdürlükleri aracılığı ile dilekçe vermeye çağırdı.

İmamoğlu, Kanal İstanbul kapsamında askıya çıkan Çevre Düzeni Planı’na  itiraz etti

Kanal İstanbul projesi kapsamında yapılması planlanan 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planının ‘apar topar ve İstanbul ile ilişkili bileşenlerin fikirlerine danışılmadan’ bugün askıya asıldığını belirten İmamoğlu, bu plana itirazını gerçekleştirdiklerini belirtti.

ÇED raporuyla ilgili dilekçe veren on binlerce insanın dinlenmediğini de vurgulayan İmamoğlu, dava açacağını söylerken, İstanbullulara da çağrıda bulundu

“Proje bu ayın sonuna kadar askıda kalacak, hemşehri hukuku çerçevesinde itirazımı vereceğim. Ben şahsen mahkeme açma hakkımı kullanacağım. Toplumun da bunu en üst seviyede kullanacağını biliyorum. Bu ayın sonuna kadar bütün İstanbulluların bu plana itirazda bulunma özverisinde bulunacağına inanıyorum. Dolayısıyla hukuki yollarla İstanbulluların katılımı ve desteğiyle bana göre İstanbul’a yapılacak en büyük ihaneti engellemeye çalışıyoruz. Hem itiraz hem hukuki süreçleri sonuna kadar kullanacağız.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler