İmamoğlu: ‘Bir yetkilinin çıkıp İstanbul’da sokağa çıkma demesi gerekiyor’

Ekrem İmamoğlu dün akşam gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı. İmamoğlu, "Birisinin çıkıp en azından İstanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan ettik demesini bekliyoruz" dedi. İmamoğlu ayrıca, “Bugün siyasetin zamanı mı, bugün Kanal İstanbul ihalesinin zamanı mı?” diye sordu.

İmamoğlu: ‘Bir yetkilinin çıkıp İstanbul’da sokağa çıkma demesi gerekiyor’

 

SiyasiHaber

Ekrem İmamoğlu, dün akşam gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında canlı yayına katıldı. İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yazı gönderdiğini ancak buna yanıt verilmediğini söyledi. İmamoğlu ayrıca "Birisinin çıkıp en azından İstanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan ettik demesini bekliyoruz" şeklinde konuştu. İmamoğlu ayrıca, “Bugün siyasetin zamanı mı, bugün Kanal İstanbul ihalesinin zamanı mı?” diye sordu.

 

“Bugün siyasetin zamanı mı, bugün Kanal İstanbul ihalesinin zamanımı?”

Ekrem İmamoğlu, toplum koronavirüsle mücadeleye odaklanmışken siyasetin bir tarafa bırakılıp, seferberlik halinde birlikte mücadele etmek gerektiğine değinerek, “Bugün siyasetin zamanı mı Allah aşkına? Değil. Ya da dün Kanal İstanbul ihalesinin zamanı mı? Allah aşkına soruyorum size yav. 10 milyar lira bu senenin bütçesinden ayırdım demenin zamanı mı? Siz bu kadar kritik bir süreçte 100 milyar liraya yakın bir kaynağı ayırdım diyorsunuz. İptal edeceksiniz oradaki 10 milyarı. Zaten bir mutabakat olmayan bir proje, toplumsal mutabakat yok. İnsanların yüzde 60-65’inin karşı olduğu bir proje bu. Böyle bir şeyi elbette askıya alacaksınız” diye konuştu.

 

Sokağa çıkma yasağı beklentisi

İmamoğlu “Bugün bir yetkilinin çıkıp en azından İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan ettik demesini bekliyoruz” ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi: “Çok net söylüyorum. Bu akşam çıkıp bir yetkilinin ‘en azından İstanbul’da sokağa çıkılmaması gerektiği konusunda kararı aldık’ demeliler. Bu kadar net, başka bir şeye gerek yok. Yani balık tutma, arabaya binme, parkta yürüme daha ne kaldı. Sokağa çıkma de insanlar evinde otursun. Benim beklentim bu. Bakın toplu taşımada yüzde 80 azalma olmasına rağmen 1 milyon 200 bin insan sokaklarda geziyor.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler