İmam hatipte öğretmenin darp ettiği öğrenci büfeye sığındı: Artık dayanamıyorum

Çorlu İmam Hatip Ortaokulu’nda okulun müdür yardımcısı tarafından sürekli darp edilen çocuk, kaçarak okulun yanındaki büfeye sığındı. Olayı açığa çıkaran büfe sahibi, diğer çocukların da benzer şikayetleri olduğunu aktardı. Okulun diğer müdür yardımcısı ise büfe sahibinin kızını tehdit etti.

İmam hatipte öğretmenin darp ettiği öğrenci büfeye sığındı: Artık dayanamıyorum

Tekirdağ’da Çorlu İmam Hatip Ortaokulu’nda 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi M.E.A. 9 Kasım günü okulun müdür yardımcısı olan Abdullah Nuri Yeşidal tarafından darp edildi. Darp edilen çocuk, kaçarak okulun yanındaki büfeye sığındı. Büfe sahibi Sediye Selçuk’a olayı anlatan çocuk, “Artık dayanamıyorum, ne olursa olsun polisi arar mısın?” dedi.

Aynı okulda okuyan diğer öğrenciler de, okulda çoğu öğrenciye şiddet uygulandığını doğruladı.

“Yalvarmasına rağmen dövmeye devam etmiş”

Evrensel’den Eylem Nazlıer ve Meryem Koçer’in haberine göre; büfeci Sediye Selçuk, büfesinin okulun yakınında olduğu için çocukların sıklıkla yanına geldiğini belirtti ve ardından olayı şöyle aktardı:

O gün de darp edilen çocuk, öğle saatlerinde geldi. Yüzünü görür görmez “Kiminle kavga ettin sen?” dedim. O da “Abla Abdullah hoca dövdü” dedi. Yalvarmasına rağmen çocuğu dövmeye devam etmiş. Boynunda kızarıklık ve kafasında da 3 tane şişlik vardı. Durumu kötü olduğu için oturtup su verdim. Abdullah hocanın sürekli öğrencileri darp ettiği çocukların ondan korktuğunu söyledi. “Abla artık dayanamıyorum ne olacaksa olsun, polisi arar mısın?” dedi. Ben de polisi aradım. Polis geldi ve öğrenciyi götürdü. Çocuğun durumu kötüydü.

Okulda sadece müdür odasında kamera olmadığını ve müdür yardımcısının da öğrencileri müdürün odasında dövdüğünü aktaran Selçuk, “İki yıldır burada büfe işletiyorum. Öğrencilerle çok fazla iç içeyim. Birçok öğrencinin adı geçen müdür yardımcısının sürekli şiddet uyguladığını ve ondan çok korktuklarını anlatmıştı. Birebir böyle bir olayla da karşılaşınca bunun ortaya çıkması için elimden geleni yapmaya çalıştım” dedi.

Diğer müdür yardımcısından sosyal medyada tehdit

Şiddeti olayını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran büfe sahibi kızı ise okulun bir diğer müdür yardımcısı tarafından tehdit edildi. Müdür yardımcısı paylaşımın altına “Ben de bu okulun müdür yardımcılarındanım. Olayla ilgili emniyet ve Adliyeye bilgi verdik. Sizin bu şekilde sosyal medyada okulun adını vererek bu mesajları yaymaya devam etmenizin kuruma zarar vermesinden dolayı hakkımızda suç duyurusunda bulunacağız. Resmi olarak gerekenler yapılmazsa sesinizi duyurun ancak resmi işlemlere rağmen bu şekilde tam olarak bilmediğiniz bir olayı toplumsal bir infial başlatmak amacıyla yapıyorsanız. Resmi makamlara gerekeni iletiriz” mesajı yazdı.

Baba “Konuşursam imam hatibin adı kirlenir” dedi, okul yanıt vermedi

Evrensel’in ulaştığı çocuğun babası Yusuf A. da şiddet olayını kabul etti, adli mercilere başvurduklarını aktardı ancak imam hatip okullarının karalanacağı endişesi ile konuşmama kararı aldığını söyledi.

Çorlu İmam Hatip Ortaokulu ise telefonlara yanıt vermedi.

Etiketler: İmam hatip, Öğrenci, Darp

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler