İki işçi hala çığ altında

İki işçi hala çığ altında

2014 yılında en az 1886 işçi yaşamını yitirdiği Türkiye’de yeni yılda iş cinayetleriyle devam ediyor. Trabzon’da bulunan Balkodu-2 hidroelektrik santral tüneli inşaatının olduğu bölgede çığ altında kalan 5 işçiden 3’ünün cesedine ulaşıldı. İki işçi ise hala çığ altında.

Haber Merkezi – Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam Mahallesi Kavlasan mevkiindeki Balkodu-2 hidroelektrik santral (HES) tüneli inşaatının olduğu bölgede cumartesi günü saat 13.30 sularında işçiler tünel dışındaki bozuk jeneratörü tamir etmeye çalışırken çığ düştü. Beş işçi çığ altında kaldı. İlerleyen saatlerde bir işçinin cesedine ulaşıldı. Diğer dört işçi için aramalar üç gündür devam ediyordu. Dün gece iki işçinin daha cesedine ulaşıldı. Hala çığ altında iki kişi kurtarılmayı bekliyor.
Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından çığ altından çıkartılan işçilerden Muhammet Işıklı ve Özgür Özyürek’in cesetleri, ambulanslarla Çaykara Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Havanın kararmasıyla arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Çığ altında bulunan Lokman Çelik ile Erhan Arslan’ı arama kurtarma çalışmalarına devam edilecek.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler