II. Abdülhamid torunu Osmanoğlu: Vahdeddin’in mezarı Türkiye’ye getirilmeli

“Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi Türkiye’nin milli egemenliğini tekrar eline aldığını ve vesayetten kurtulduğunu bütün dünyaya ilan etmesidir” açıklamasında bulunan II. Abdülhamid’in torunu Osmanoğlu, “en kısa zamanda Vahdeddin Han’ın mezarının getirilmesi gerekir” dedi.

II. Abdülhamid torunu Osmanoğlu: Vahdeddin’in mezarı Türkiye’ye getirilmeli

SiyasiHaber

Yeni Akit Gazetesi’ne demeç veren İkinci Abdülhamid’in torunu Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu, Ayasofya’nın yeniden camiye çevrilmesini “Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi Türkiye’nin milli egemenliğini tekrar eline aldığını ve vesayetten kurtulduğunu bütün dünyaya ilan etmesidir” dedi.  Osmanoğlu, “Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi’nin Müslümanlar için yeri ve önemi çok büyüktür. Özellikle İstanbul’un fethini gerçekleştiren büyük ceddim Cennetmekân Fatih Sultan Mehmed’in Ayasofya için söyledikleriyle Ayasofya’nın değeri daha da artmıştır. Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi Türkiye’nin milli egemenliğini tekrar eline aldığını ve vesayetten kurtulduğunu bütün dünyaya ilan etmesidir” ifadelerini kullandı.

 

Ayasofya’ya bilet alarak girmek zorunda bırakıldık

Ayasofya’nın avlusunda beş Osmanlı padişahının türbelerinin bulunduğunu belirten Osmanoğlu, “Biz senelerce devlete hizmet etmiş bu padişahlarımızın türbesine de bilet alarak girmek zorunda bırakılmıştık. Ayasofya’ya bilet alarak değil abdest alarak girmek istediğimizi yıllardır her platformda dile getirdik” dedi.

 “Dünyanın her tarafında Müslümanlar öldürülürken artık onların haklarını müdafaa edecek bir Türkiye’nin olduğunu tüm dünyaya gösterdik. Bu sembolik hareketle artık dünyadaki tüm Müslümanların sığınabileceği güçlü bir dayanaklarının olduğu dünyaya yeniden gösterilmiş oldu” şeklinde konuşan Osmanoğlu,“Dinlerarası Diyalog”un da Katolik Kilisesi’nin bütün insanları kiliseye döndürme amaçlı misyonunun bir parçası olduğunu ileri sürdü. “Dinlerarası Diyalog; Papa 2. Jean Paul’un ‘Birinci bin yılda Avrupa Hristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda ise Asya’yı Hristiyanlaştıralım’ sözlerinin tatbikata geçirilmesi için İslam aleminin kandırılması projesidir. Müslümanlar bu tuzağa düşmeyecek” diyen Osmanoğlu bir gemiye binerek Türkiye’den ayrılan Vahdeddin’in kabrinin de Türkiye’ye getirmesi gerektiğini ileri sürdü.

 

Vahdeddin’in mezarı Türkiye’ye getirilmeli

Vahdeddin’in mezarının Şam’da olduğunu hatırlatan Osmanoğlu, “Vahdeddin Han Şam’da yatıyor. Biz onun ülkemize getirilmesini istiyoruz. Çünkü bir padişah başka bir ülkede yatmamalı. Bunun önlemini almalıyız. O yüzden en kısa zamanda Vahdeddin Han’ın mezarının getirilmesi gerekir” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler