'İddiaların asılsızlığını kanıtlamak için iddianame bekliyorum'

Bir yılı aşkın süredir cezaevinde olan iş insanı Osman Kavala, hakkındaki iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, "İddiaların asılsızlığını kanıtlamak için iddianame bekliyorum!" dedi.

'İddiaların asılsızlığını kanıtlamak için iddianame bekliyorum'

Cezaevinde bir yılı aşkın süredir tutulan iş insanı Osman Kavala, geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yönetim kurulu başkanı olduğu Anadolu Kültür’e yönelik düzenlenen operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Kavala, “Gezi olaylarının yöneticisi ve finansörü olduğum iddiasının asılsız ve dayanaktan yoksun olduklarını gösterebilmek için iddianamemin bir an önce hazırlanmasını bekliyorum” dedi.

‘Tutuklama anlayışının değişmesine katkı sağlayacağını ümit ediyorum'

Anadolu Kültür’e yönelik geçtiğimiz günlerde yapılan operasyon hakkında açıklama yapan Kavala, “Benimle ilişkili olarak, aralarında akademisyenlerin de olduğu 14 kişinin gözaltına alınmasına ve bu bağlamda hakkımda bazı asılsız iddiaların gündeme gelmesine çok üzüldüm” diyerek bir yılı aşkın süredir iddianamenin hazırlanmamasına tepki gösterdi. Kavala, ‘Gezi olaylarının finansörü ve yöneticisi’ iddialarına ilişkin ise şunları söyledi: “Gezi olaylarının yöneticisi ve finansörü olduğum iddiasının asılsız ve dayanaktan yoksun olduklarını gösterebilmek için iddianamemin bir an önce hazırlanmasını bekliyorum” dedi. Kavala, “Bu davanın, insan özgürlüğüne değer vermeyen tutuklama anlayışının değişmesine katkı sağlayacağını ümit ediyorum” dedi.

(GazeteDuvar)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler