İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilen 2 Halkevleri üyesi tutuklandı

Twitter'da İçişleri Bakanlığı'nın 'Terörle mücadele ekiplerine bildirdik' yazarak hedef gösterdiği, laiklik çağrısı yapan 2 Halkevleri üyesi bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilen 2 Halkevleri üyesi tutuklandı

Okmeydanı'nda laiklik çağrısı yaptıktan sonra gözaltına alınan iki Halkevleri üyesi tutuklama istemiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklamaya 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' gerekçe gösterildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilen 2 Halkevleri üyesi tutuklandı

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı, Okmeydanı'da bulunduğu belirtilen bir kahvede laiklik propagandası yapan bir genci Terörle Mücadele ekiplerine bildirdi.

Gencin kahvede yaptığı konuşmanın videosu, bir kullanıcı tarafından "Teröristler Okmeydanı'nda insanları iç savaşa davet ediyor. Durdurun bu vatan hainlerini" ibaresiyle paylaşıldı. 

İçişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabı, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ithafen yazılan mesajı alıntılayarak "Terörle Mücadele Ekiplerine iletildi. Lütfen gördüğünüz yerde bize ihbar edin" yazdı. 

İçişleri Bakanlığı'nın "Terörle Mücadele Ekiplerine" ilettiği söz konusu videoda şu ifadeler kullanılıyor: "Bundan sonra mahallelerimizde IŞİD'çilere, cihatçı çetecilere geçit vermeyeceğiz.Gericiliğin karşısında yükseltilmesi gereken bir bayrak vardır. Bu da laiklik bayrağıdır. Laiklik, özgürlük, kardeşlik, insanca yaşam mücadelesi demektir. Bizler herkesi bu mücadelenin birer neferi olmaya çağırıyoruz. Gericilerden, faşistlerden, başkanlık sevdalılarından hesap sormaya çağırıyoruz."

İçişleri Bakanlığı atılan tweetin tepki çekmesi üzerine tweeti sildi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler