İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sıradan ve önemsiz açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, sıradan ve önemsiz açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sıradan ve önemsiz açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröre karşı müsamahakar olmayacağız. Elimizdeki bütün teknik ve istihbari donanım açısından bütün araçlarımızı sahada hazır edeceğiz. Onların hareket kabiliyetini tamamen kesmeye çalışacağız. Tekrar söylemek istiyorum, açık konuşuyorum ki acımasız olacağız." dedi.

Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, kaybedecek zamanlarının olmadığını ve olumlu sonuçlar aldıklarını belirterek şunları söyledi:

"Gerek huzurun ve sükunun her daim artması, gerekse özellikle terör örgütünün ortaya koyduğu sinsi davranışların önüne geçilmesi açısından yapacağımız çok iş var. Bugüne kadar hakikaten çok büyük bir mücadele verildi. Bu mücadeleyi aynı kararlılık ve anlayışla devam ettirmek temel prensibimizdir.  Burada yapacağımız işin açıklaması çok basittir. Teröre karşı müsamahakar olmayacağız. Elimizdeki bütün teknik ve istihbari donanım açısından bütün araçlarımızı sahada hazır edeceğiz. Onların hareket kabiliyetini tamamen kesmeye çalışacağız. Tekrar söylemek istiyorum, acımasız olacağız. Ama bilinmesini isterim ki vatandaşımıza karşı büyük bir şefkatle onların arzu ve isteklerinin gerçekleşmesi konusunda büyük bir cevvaliyet içerisinde hareketimizi ortaya koyacağız. İnanıyorum ki terörle mücadelede Türkiye başarılı olacaktır. Terörle mücadeleyi yenmek de başarılı olmak da ne kadar güvenlik güçlerimize ihtiyacımız varsa altını çizerek, söylemek istiyorum ki oradaki vatandaşımızın da desteğine aynı şekilde ihtiyacımız var."

ABD Büyükelçisi için “Yıllardır müttefikimiz olan ülkelerin büyükelçileri üzerine vazife olmayan konularda açıklama yapıyorlar.” diyen Soylu, “Bizim açımızdan hoş bir durum değil. Hiçbir bağımsız ülkeye yol haritası çizemezsiniz. Birilerine yön verir gibi konuşmaları bizi üzmüştür. Bu konuda büyükelçinin değerlendirmelerine cevabımızı o gün verdik ama asıl cevabı bu millet birliği ve kardeşliği ile yapmıştır.” ifadelerini kullandı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler