İçişleri Bakanı Soylu’dan HDP’ye: Sizi yürüten adam değildir

İçişleri Bakanı Soylu, HDP’nin Leyla Güven ve cezaevlerindeki tutukluların sürdürdüğü açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla önce İstanbul’da, ardından da 15 kentten Diyarbakır’a yapmayı planladığı yürüyüşlere dair yaptığı açıklamada “Sizi yürüten adam değildir” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu’dan HDP’ye: Sizi yürüten adam değildir

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hedefinde açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla bir dizi eylem planlayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) vardı.

31 Mart yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasındaki iş biriliğine HDP’nin de dahil olduğunu öne süren Soylu, “HDP ile açık, net, herkesin bildiği bir ittifak söz konusudur. Hiç kıvırmasınlar; HDP bal gibi zillet ve illet ismi neyse o ittifaka dahildir, dolayısıyla PKK da bu ittifaka dahildir” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, sözlerinin devamında HDP milletvekilleri katılımıyla yarın İstanbul’da düzenlenceği açıklanan yürüyüşe ilişkin ise şu sözleri sarf etti:

“Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir. Hiç endişe etmeyin.”

(Gazete Karınca)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler