İBB taşeronu 250 şoförü tazminatsız işten çıkardı

AKP’nin patronları kurtarma paketinin faturasını işçiler ödemeye devam ediyor. İETT’nin taşeron şirketi Vizyon Ulaşım, ‘işten çıkarmayı yasaklayan’ düzenlemenin yürürlüğe girmesinden bir gün önce 250 şoförün işine son verdi.

İBB taşeronu 250 şoförü tazminatsız işten çıkardı

 

İETT’nin çalıştığı taşeron şirketlerinden Vizyon Ulaşım Servis Hizmetleri isimli şirket, hükümetin 17 Nisan’da ‘işten çıkarmayı yasaklayan’ düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayımlanmasından bir gün önce 250 şoförün işine son verdi.

Cumhuriyet'in haberine göre; çalıştıkları süre içinde sürekli giriş yapıldığı gerekçesiyle tazminat da alamadıklarını söyleyen şoför Mehmet Gürhan, "Hükümetin işten çıkarmama yönünde aldığı karardan bir gün önce işten çıkışımız yapılırken, bize karar 25 Nisan’da bildirildi. İşten çıkarma yasağından bir gün önce 250 kişiyi işsiz ve güvencesiz bıraktıkları yetmiyormuş gibi gir-çık yaptıkları için de tazminatlarımızı alamadık.

Sosyal güvencemiz yok ve mağduruz. Konuyla ilgili yasal süreç başlattık. Ancak biz İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ile görüşmek istiyoruz. Kendisine yaşadığımız mağduriyeti anlatmak ve bilgi vermek için randevu talep ediyoruz. Bizim anlatacaklarımızı dinlediği zaman mağduriyetimizin giderileceğini düşünüyoruz" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler