İBB, 'Ensar Vakfı'na 5 katlı bina verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 'Ensar Vakfı' ile yaptığı yeni protokolle Ataşehir’deki 5 katlı bir binayı, 'yurt' olarak kullanılmak üzere verdi.

İBB, 'Ensar Vakfı'na 5 katlı bina verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ocak ayı meclis oturumunda ‘Ensar Vakfı’yla yeni bir protokole imza atıldı.

Sözcü’de yer alan habere göre, "Ensar Vakfı 3. Ek Protokolü”nün imzalanmasına oy çokluğu ile karar verildi. Protokole göre Ataşehir İnönü Mahallesi Nene Hatun sokakta yer alan 705 metrekarelik parsel üzerindeki bina yurt binası olarak ‘Ensar Vakfı'na verildi.

CHP’li Meclis üyesinden itiraz: ‘Vakıfların bu yurt işine gitmesi sakıncalı’

Karara itiraz eden CHP'li Meclis Üyesi Taner Kozanoğlu, “Bu artık rutin bir hale geldi. Niye her ay bir şey veriyoruz? Emlak Daire Başkanlığı'ndan bir yazı isteyelim. İBB'nin mülkiyetinde en kadar gayrimenkulü varsa çıkarsın. Hangilerini istiyorlarsa verelim. Her ay Ensar'a TÜRGEV'e babamızın malını değil İBB'nin malını veriyoruz” diye tepki gösterdi. CHP'li Meclis Üyesi Tarık Balyalı, 3.5 yılda 13-14 vakfa tahsis yapıldığını ifade ederek “Vakıfların bu yurt işine girmesi sakıncalı. Kontrol dışı işleri oluyor. Kontrol dışı işleri olan vakıfları İBB bu kadar destekçisi olmamalı” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler