İBB çalışanlarına bu kez de 'Medya İş'e geçin' baskısı

Binlerce işçinin Hak İş'e geçirilmesinin ardından bu kez de İBB bünyesindeki medya çalışanlarının AA'nın da bağlı olduğu Medya İş'e geçmeye zorlandığı belirtiliyor.

İBB çalışanlarına bu kez de 'Medya İş'e geçin' baskısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ise sendika baskısı artıyor. Binlerce işçinin Hak İş’e geçirilmesinin ardından bu kez de İBB bünyesindeki medya çalışanlarının Hak İş’e bağlı Medya İş’e geçirilmesi için önceki gün çalışanlar ile toplantı yapıldığı ortaya çıktı.

İşten çıkarma tehdidi

İBB dışında bir kafede yapılan toplantıda çalışanlara sendikaya geçmeleri gerektiği, geçmedikleri halde de işten çıkarılacaklarını söyledi.

İBB çalışanı bir kişi toplantıyı yapan sendika yöneticilerinin kendilerine, "Sizler Medya İş için başvuruyu yapın. Kaygınız olmasın. Aynı sendikada AA çalışanları da var" dedi.

'Çok sayıda kişi Medya İş'e geçirildi'

Aynı kişi, toplantının ardından çok sayıda kişinin Medya İş'e geçtiğini, bazılarının ise bunu kabul etmediğini söyledi.

20 bin kişi Hak-İş'e geçirilmişti

İmamoğlu geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada, İBB'de çalışan çok sayıda işçiye sendika konusunda baskı yapıldığını dile getirmişti. İmamoğlu'nun bu açıklamasına herhangi bir cevap verilmemişti. Dün ulaştığımız bir İBB çalışanı bu iddiayı doğrulamış, 1 haftada 20 bin işçinin HAK-İş'e geçirildiğini dile getirmişti.

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler