Hürriyet’ten istifa eden gazeteci Melis Alphan Cumhuriyet'e geçti

Hürriyet’in Doğan Grubu’ndan Demirören Holding’e geçmesinin ardından gazete ile yolları ayrılan ilk isim olan köşe yazarı Melis Alphan, Cumhuriyet’e geçti. Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’nın ise Demirören Grubu’yla anlaşamayarak istifa ettiği bildirildi.

Hürriyet’ten istifa eden gazeteci Melis Alphan Cumhuriyet'e geçti

Hürriyet’in Doğan Grubu’ndan Demirören Holding’e geçmesinin ardından gazete ile yolları ayrılan ilk isim olan köşe yazarı Melis Alphan, Cumhuriyet’e geçti. Hürriyet’ten ayrılışını “Bu uzun, heyecanlı ve güzel yolculukta beraber yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler” ifadeleriyle duyuran Alphan’ın transferi Cumhuriyet yöneticileri tarafından teyit edildi.

Melis Alphan Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başlıyorum. Pazartesi günü ilk yazımı okuyabilirsiniz” paylaşımında bulundu.

Fikret Bila Hürriyet’ten istifa etti

T24’ten Gonca Tokyol’un haberine göre, Fikret Bila, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa etti. Bila, bir süre Milliyet Genel Yayın Genel Yönetmeni olarak birlikte çalıştığı Demirören ailesine istifa kararını ve emeklilik işlemlerinin başlatılması talebini bildirdi.

Fikret Bila’nın, daha önce genel yayın yönetmeni olarak Milliyet’te de birlikte çalıştığı Demirören ailesiyle yönetim anlayışında uzlaşamadığı belirtildi. Gelişmeleri değerlendiren Bila, bugün istifa kararını ve emeklilik işlemlerinin başlatılması talebini Demirören yönetimine iletti. Fikret Bila’nın idari görevini bıraktığı Hürriyet’te, köşe yazarı olarak devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

Hürriyet gazetesinde yayımlanan, Genelkurmay Başkanlığı’nda eleştirilere karşı verilen yedi cevabı içeren “Karargâh rahatsız” başlıklı habere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet tepki göstermişti. Sonrasında Bila, Sedat Ergin’in yerine 1 Mart 2017’de Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeliğine getirilmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler