Hulusi Akar'dan Özgür Özel'e dava

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açtı.

Hulusi Akar'dan Özgür Özel'e dava

Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Özür Özel ile Milli Savunma Bakanı Akar arasında yaşanan tartışma meclisteki tansiyonu yükseltmişti. Özgür Özel, Hulusi Akar'a hapisteki dava arkadaşlarını cezaevindeyken ziyaret etmediğini söylemişti.

Cezaevindeki askerler bilirkişi raporuyla kumpasın ortaya çıkmasını beklerken, Hulusi Akar'ın icra subayı Ahmet Erdoğan'ı görevlendirdiğini, Erdoğan'ın "berbat bir uzman görüşü" yazdığını belirten Özel, o bilirkişinin bugün ‘FETÖ'den firari olduğunu söyledi. Hulusi Akar ise cevap olarak, 15 Temmuz'u hatırlatarak "Arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır. Hasdal'dan çıkmadım. Arkadaşlarımın hayatını kolaylaştırmak için her türlü riski aldım, Saat 20.30 civarında içeri o alçaklar girdiler ve kafamıza tabancayı dayadılar, 'başımıza geçeceksin' dediler ve ben bunu reddettim. İçinizde, yatağa yattığınız zaman düşünün, kafanızda tabanca varken 'hayır' diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan talimat verdi, Akar dava açtı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik sözleri nedeniyle Özel’i  hedef gösteren AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ‘Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza" açıklamasının ardından Milli Savunma Bakanı Akar, harekete geçti.
Bakar Akar, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açtı.

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler