Hulusi Akar: “‘Bahar Kalkanı Harekâtı’nı başlattık”

Milli Savunma Başkanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada Bahar Kalkanı ‘Harekâtı’nın başladığını belirterek 2 bin 212 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini iddia etti.

Hulusi Akar: “‘Bahar Kalkanı Harekâtı’nı başlattık”

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir açıklama yaparak İdlib'de 34 askerin hayatını kaybettiği saldırıdan sonra 'Bahar Kalkanı Harekâtı’nın başladığını belirtti. Bakan Akar, "İdlib'de harekât başarıyla sürüyor" diye konuştu.

“2 bin 212 rejim unsuru etkisiz hale getirildi”

Bakan Akar bugüne kadar 2 bin 212 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini iddia ederek, "27 Şubat’ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı başarıyla sürdürülmektedir. Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir.” Açıklamalarını yaptı.

“Rusya’yla karşı karşıya gelme gibi bir maksadımız yok”

Hulusi Akar son olarak Rusya ile ilgili mesajlar vererek, “Rusya'yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir. Rusya'dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır." Dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler