Hristiyan Mezarlığı’na nefret saldırısı bu kez Ankara’da

Trabzon’da Santa Maria Katolik Kilisesi’nin mezarlığına yönelik nefret saldırısına Zehra Çolak’a ait mezarı üzerindeki haçın yakılmasının ardından, bu kez de Ankara’da bulunan Ortaköy Mezarlığı’ndaki Hristiyan yurttaşlara ait mezarlar tahrip edildi

Hristiyan Mezarlığı’na nefret saldırısı bu kez Ankara’da

Hristiyan mezarlarına yönelik yaşanan nefret saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Trabzon’da Trabzon’da Santa Maria Katolik Kilisesi’nin mezarlığına Zehra Çolak’a ait mezarın başında bulunan haçın yakılması ve mezarlığın tahrip edilmesinin ardından bir saldırı haberi de Ankara’dan geldi. Ankara’da bulunan Ortaköy Mezarlığı’ndaki 19 Hıristiyan’a ait mezarlık tahrip edildi. Konuyla ilgili olarak 19-17 yaşlarında 5 gencin gözaltına alındığı öğrenildi.

Geçen yıl kaybettiği 17 yaşındaki oğlunun mezarının tahrip edildiğini gören Olga Komshdoğan Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Hangi vicdan böyle bir şeyi kabul edebilir?” dedi. Oğlunun tahrip edilmiş mezarını ziyaret eden Olga Komshdoğan, “Burada benim de oğlum yatıyor. Geçen sene kaybettim, 17 yaşındaydı. Kendisiyle aynı yaşta çocuklar gelip onun mezarını tahrip edebiliyor. Hangi vicdan bunu kabul edebilir? Üstelik oğlumun ve Hıristiyanlara ait diğer mezarların tahrip edilip yıkıldığını bizden saklıyorlar. Bir mermerci aracılığıyla bunu öğrenebiliyoruz. İçim ağlıyor. Benim oğlum yaşasaydı böyle bir şey yapmazdı. Daha önce de yapmışlar ve kimse yakalanmamıştı. Yapanların mutlaka cezalandırılmasını istiyorum. Biz de maddi ve manevi tazminat davası açacağız” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler