Hopa'nın gururu Memur Teoman: Rıza Sarraf'ın rüşvetini reddeden tek memur

AKP'li bakanlara, bürokratlara rüşvet dağıtan Rıza Sarraf'tan rüşvet almayan tek kişi, kamuoyunda Memur Teoman olarak bilinen Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’tı. Teoman Dudak, rüşvet almayarak devletin kasasına 57 milyon kazandırmıştı. Ancak Memur Teoman ödüllendirilmek yerine İstanbul'dan sürülmüştü.

Hopa'nın gururu Memur Teoman: Rıza Sarraf'ın rüşvetini reddeden tek memur

New York’ta devam eden Zarrab davasında ifade veren Reza Zarrab’ın “doğruları yansıtyor” dediği tapeler ortaya çıktığı zaman dürüstlüğüyle akıllara kazınan bir kişi vardı; o da kamuoyunca Memur Teoman olarak bilinen, aslen Hopalı olan Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’tı.

New York’ta devam eden Zarrab davasında ifade veren Reza Zarrab’ın “doğruları yansıtyor” dediği tapeler ortaya çıktığı zaman dürüstlüğüyle tüm Türkiye’nin takdirini kazanan bir kişi vardı; o da kamuoyunca Memur Teoman olarak bilinen Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’tı.

Söz konusu tapelerde Reza Zarrab’ın “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler, ne şeyler. Yok yok adam almıyor. ‘Ben memuriyetimi yakamam’ diyor” diye isyan ettiği memur Teoman Dudak dürüstlüğüyle kamuoyunun büyük takdirini kazanmış ve kirli sürecin en parlak ismi olarak hafızalara kazınmıştı.

Teoman Çoşkun Dudak’ın ayrıca Gana’dan Türkiye’ye getirilen 64.5 milyon dolarlık 1.5 ton altın için devlete sahte evrak verildiğini tutanak altına aldığı ve o tutanak sayesinde de devletin kasasına 57 milyon TL girdiği ortaya çıkmıştı.

Daha sonra Teoman Coşkun Dudak’ın İstanbul’dan Gaziantep’e tayini çıkmıştı.

Reza Zarrab’ın Amerika’daki davası sürerken Yılmaz Özdil’in 29 Kasım 2017 tarihli yazısında bahsetmesiyle Memur Teoman kamuoyunun tekrar hatırına geldi. Zarrab davasında dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın “45-50 milyon Euro” rüşvet aldığı ifade edilirken Memur Teoman’ın adı ise ancak onurlu insanların hafızasında yer etmiş durumda. (Kaynak: Artvinden)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler