Hırvatistan'ın başkenti 5.3'lük depremle sarsıldı

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yetkililer vatandaşlara sosyal mesafelendirmeyi sürdürme çağrısı yaptı.

Hırvatistan'ın başkenti 5.3'lük depremle sarsıldı

 

SiyasiHaber

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’in kuzeyinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı yaşanmazken, arasında şehrin ikonik katedrali de olmak üzere binalar hasar aldı. Deprem sonrası evlerinden çıkan vatandaşlara Covid-19 virüsüne karşı sosyal mesafelenmeyi sürdürme çağrısı yapıldı.

Önce 5.3 büyüklüğünde sarsılan Zagreb 40 dakika sonra ise 5.1 büyüklüğünde bir artçı depremle sarsıldı. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin verilerine göre ilk deprem şehre 8km uzaktayken ikinci deprem ise 7km uzaklıkta, Zagreb’in kuzeyinde bulunan Kasina Vilayeti civarlarında meydana geldi. Yerin 10 kilometre derininde meydana gelen ilk deprem 10 saniye sürdü.

Zagreb acil durum yetkilisi Pavle Kalinic yaptığı açıklamada vatandaşların dışarı çıkmasını salık verirken “Evlerinizden dışarı çıkın ve yaşlı komşularınıza yardım edin” dedi.

İçişleri Bakanlığı ise evden dışarı çıkanlar için “gerekli mesafeyi” koruma çağrısı yaptı ve mümkünse maske takılması gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler