Hindistan-Pakistan gerilimi sürüyor: 6'sı sivil 2'si asker 8 kişi öldü

Hindistan-Pakistan gerilimi, Pakistan'ın Hint pilotu teslim etmesine rağmen sürüyor. Keşmir'deki kontrol hattında yaşanan çatışmalarda 8 kişi öldü.

Hindistan-Pakistan gerilimi sürüyor: 6'sı sivil 2'si asker 8 kişi öldü

Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir'deki kontrol hattında karşılıklı ateş açması sonucu 6 sivil ve 2 Pakistanlı asker hayatını kaybetti.

Pakistan ordu sözcülüğü, Hint askerlerinin ağır silahlarla Nakiyal, Tattapani ve Jandrot bölgelerinde sivilleri hedef aldığını belirtti.

Açıklamada Pakistanlı 2 askerin ve 2 sivilin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Hindistan polisi ise Punç bölgesine dönük Pakistan saldırısında bir anne ve 2 çocuğunun öldüğünü, babanın da ağır yaralandığını duyurdu.

Hindistan - Pakistan gerilimi

14 Şubat’ta Hint askeri konvoyuna dönük saldırıda en az 40 güvenlik gücünün hayatını kaybetmesi sonrası saldırıyı cihatçı Ceyşü Muhammed üstlendi. Hindistan, örgüte karşı gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle Pakistan’ı saldırıdan sorumlu tuttu ve sınır ötesi operasyonlar gerçekleştirdi. Hindistan, 26 Şubat'ta Keşmir Kontrol Hattı'nın Pakistan tarafında bulunan “terör örgütü hedeflerine” hava saldırısı düzenlediğini açıkladı. Bunun ardından Pakistan 27 Şubat sabahı, hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Hindistan'a ait iki savaş uçağını düşürdüğünü, bir pilotun esir alındığını bildirdi. Esir alınan pilot 1 Mart Cuma günü teslim edilse de gerginlik tam anlamıyla sona ermiş değil.

(Evrensel)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler