Hileli iflasla işten çıkarılan Real Market işçileri Çağlayan Adliyesi'nde oturma eylemi başlattı

Beğendik Grubu’na bağlı Real Market’in İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Konya mağazalarında hileli iflasla işten çıkarılıp, hakları gasp edilen işçiler Çağlayan Adliyesi'nde oturma eylemi başlattı.

Hileli iflasla işten çıkarılan Real Market işçileri Çağlayan Adliyesi'nde oturma eylemi başlattı

Gasp edilen hakları için İstanbul, Ankara, Kocaeli, Konya ve Kayseri’deki Beğendik-Metro mağazaları önünde eylemlerini sürdüren Real Market işçileri, bugün Beğendik patronları aleyhine suç duyurusunda bulunacak.

İşçiler, DİSK Nakliyat-İş Sendikası’nın desteğiyle İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde saat 14.00’te basın açıklaması da gerçekleştirdi ve oturma eylemi başlattı. İşçilerden yapılan çağrıda, “Kitlesel olarak yapacağımız basın açıklamasına tüm basın emekçileri, halk örgütleri davetlidir” denildi. 

Beğendik Grubu’na bağlı Real Market’in İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Konya mağazalarında çalışan işçiler, tazminatları ödenmeden işten çıkarılmıştı. ‘Hileli iflas’ ile haklarının gasp edildiğini belirten işçiler, üyesi oldukları Tez Koop-İş Sendikası’nın kendilerine sahip çıkmadığını ifade etmişti. İşçilere Nakliyat-İş Sendikası destek veriyor.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler