'Herkes çok özgür' diyen Koçyiğit'e Sanatçı Gruda'dan cevap: 'Daha ne yapsınlar, kamçıyla mı dövsünler?'

"Herkes çok özgür" diyen Hülya Koçyiğit'e Türkiye sinemasının kadın sanatçılarından Ayşen Gruda,yanıt verdi: "Daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın"

'Herkes çok özgür' diyen Koçyiğit'e Sanatçı Gruda'dan cevap: 'Daha ne yapsınlar, kamçıyla mı dövsünler?'

Türkiye sinemasının kadın sanatçılarından Ayşen Gruda, “Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür” diyen Hülya Koçyiğit’e yanıt verdi. Posta Gazetesi’nden Oya Çınar’a konuşan Gruda’ya Koçyiğit’in sözleri hatırlatıldı.

Gruda şöyle yanıt verdi:

“Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. Ama bunları lütfen kendine saklasın. Çok seveni var, eski bir sanatçı. Bu laflar hiç hoş değil. Benim çok tuhafıma gitti.”

İyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı ‘bileceğini’ ama sanatçı olarak kendi işinin muhalefet olduğunu aktaran Gruda, “Beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. Bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. ‘Sen yeter ki ol. Çıkıp şurada dursan bile olur’ diyenden korkarım. Allah muhafaza, gerçek zannederim. Bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! Güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi” diye konuştu.

Tayyip Erdoğan’ı çok başarılı bulduğunu söyleyen Koçyiğit, Türkiye’de söylendiği kadar baskı olduğunu düşünmediğini savunmuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler