Hekimler tabip odası seçimlerinde TTB’ye sahip çıktı

Bu haftasonu (28-29 Nisan) yaklaşık 30 ilde tabip odaları seçimleri yapıldı. Böylece tabip odası seçimlerinin büyük çoğunluğu tamamlandı. Önceki haftalarda olduğu gibi bu haftasonu yapılan seçimlerde de odaların çoğunda mevcut TTB çizgisine yakın gruplar zaferlerini ilan ettiler.

Hekimler tabip odası seçimlerinde TTB’ye sahip çıktı

SiyasiHaber - Sağlık Birimi

Antalya’da Çağdaş Hekimler kazandı

Merakla beklenen Antalya Tabip Odası seçimlerini Çağdaş Hekimler grubu 22-1 kazandı. Delegasyonda tek fire dışında tüm organlar Çağdaş Hekimler’in oldu. Prof.Dr. Nursel Şahin Siyasi habere verdiği röportajda “Çağdaş Hekimler olarak Antalya Tabip Odası’nın ve TTB’nin Saray’ın odası haline gelmesine de, Bakanlık bürosuna dönüşmesine de izin vermeme kararlılığındayız” demişti. (Röportajı okumak için tıklayın)

Samsun’da Çağdaş Hekim listesi tulum çıkardı

Samsun Tabip Odası seçimlerinde TTB merkez çizgisine yakın Çağdaş Hekim listesi Yönetim Kurulu’nun ve merkez delegasyonunun tümünü kazandı.

Antalya ve Samsun’un yanı sıra Adana, Adıyaman, Bartın, Batman, Bitlis, Edirne,  Elazığ,  Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Muğla, Muş ve Van tabip odalarında TTB çizgisindeki listeler seçimleri kazandılar. Tekirdağ seçimlerinde Özgürlükçü Hekimler yönetim kuruluna 3, merkez delegasyona 2, onur kuruluna 2 kişiyi sokmayı başardı.  Kocaeli Tabip Odası seçiminde de Demokrat Hekimler listesinde yer alan ihraç edilen imzacı akademisyen Cengiz Erçin listeyi delerek yönetim kuruluna girdi.

Gelecek hafta yapılacak Çanakkale, Şanlıurfa, Manisa ve Ağrı tabip odaları seçimleri ile süreç tamamlanmış olacak. TTB seçimleri ise 9-10 Haziran tarihlerinde yapılacak. Şu ana kadar yapılan seçimlerle “Cumhur İttifakı”na ilk darbeyi vuran hekimler TTB-Merkez Konseyi’ne ve “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” söylemine sahip çıktıklarını gösterdiler.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler