Hekimler isyanda: ‘Çalışma Hakkı Engellenemez!’

Ülkenin dört bir yanından Ankara’ya gelen hekimler TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görüşülmekte olan Sağlık Torba Yasa teklifini protesto ettiler. Önce TTB önünde basın açıklaması yapan hekimler, daha sonra Kuğulu Park’ta hak nöbeti tuttular.

Hekimler isyanda: ‘Çalışma Hakkı Engellenemez!’

SiyasiHaber - Sağlık Birimi

Ülkenin birçok ilinden Ankara’ya gelen hekimler sabah erken saatlerde Türk Tabipler Birliği’nde buluşarak TTB Merkez Konseyi, KESK ve SES temsilcileri ile birlikte basın açıklaması yaptılar.

Topluluk adına açıklamayı yapan TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman şunları söyledi:

“Bu yasa teklifi sağlıkta bir torba yasa niteliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin sağlık alanındaki en ağır, en acımasız, hukuk tanımayan maddelerini içeriyor. Bizler Meclis’ten sağlıkta şiddeti durdurmaya yönelik bir yasa değişikliği beklerken hazırlanan yasa önerisiyle binlerce hekim haksız hukuksuz bir şekilde mesleklerini yapamaz hale getiriliyor. TTB sağlıkta şiddeti önlemek adına bir adım dahi atmayan ve aynı zamanda binlerce hekime açlığı, yoksulluğu reva gören, onları mesleklerini yapamaz hale getiren bu yasal değişikliği kabul etmeyecek.”

Basın açıklamasının ardından hekimler TTB önünde nöbet eylemi gerçekleştirdi. Forum sonrası Tunalı Hilmi Caddesi’nde halkın destek alkışları ile yürüyüş yapan hekimler hak nöbetine Kuğulu Park’da devam ettiler. Nöbette gerçekleşen forumda hekimler torba yasa tasarısı hakkındaki görüşlerini ifade ettiler.

Akşam saatlerinde nöbet eylemini sonlandıran hekimler, torba yasa tasarısının komisyondan geçmemesi için mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

Hekimler isyanda: ‘Çalışma Hakkı Engellenemez!’

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler