İzmir, Mardin ve Şırnak'ta çok sayıda HDP'li gözaltına alındı

Mardin, Şırnak ve İzmir'de aralarında belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanlarının da bulunduğu en az 27 HDP'li gözaltına alındı.

İzmir, Mardin ve Şırnak'ta çok sayıda HDP'li gözaltına alındı

Mardin'in Kızıltepe, Nusaybin ve Savur ilçelerinde sabah saatlerinde çok sayıda eve İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube polisleri tarafından baskın düzenlendi. Evlerde arama yapan polisler, ev eşyasını dağıtırken çok sayıda kişiyi de gözaltına aldı. Savur'da HDP üyesi Hatip Öncü ile babası Ferhat Öncü gözaltına alındı. Kızıltepe'de HDP üyeleri Hamza Ağırman, Abdulkadir Tatı ve Faysal Taş gözaltına alındı.

Nusaybin'de ise belediye meclisi üyesi Zeynep Sevlüş ile HDP üyesi Erhan Mutlu gözaltına alındı. Erhan Mutlu'nun evine yapılan baskında polis kapıyı silahla açtı. Kapısı silahla kırılan evde arama yapan polis, ev eşyasını dağıttı.

Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü belirtildi.

Şırnak'ta 6 gözaltı

Polis baskınlarının yapıldığı Şırnak'ta da ismi öğrenilemeyen 2 kişi gözaltına alındı. İdil'de ise, İdil Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Eraslan ile Vahap Özel, İdil Yalçın ve Hatice Kaya gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğünde tutuluyor.

İzmir'de 13 gözaltı

İzmir'de sabah saatlerinde birçok adrese polislerce baskın düzenlendi. Aralarında HDP Narlıdere ilçe eşbaşkanı Mehmet Gül’ün de bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı. Ev baskınlarında çok sayıda kitap ve elektronik cihaza el konulduğu öğrenilirken, gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

Gözaltına alınanların isimler şöyle: HDP Narlıdere İlçe Eş Başkanı Mehmet Gül, Deniz Yılmaz, Şevket Topkaya, Özcan Ertan ve Yasin Dalbudak. 

(Mezopotamya Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler