HDP'li vekilden kadına şiddet: Kadın Meclisi soruşturma başlattı

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık evli olduğu Ebru Işık'a şiddet uyguladı, hastaneye gitmesini engelledi. Fenalaşması üzerine hastaneye götürülen Ebru Işık'ın şikayeti üzerine Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı verildi

HDP'li vekilden kadına şiddet: Kadın Meclisi soruşturma başlattı

Olay, dün gece HDP’li Mensur Işık ile Ebru Işık çiftinin Çankaya ilçesindeki evinde meydana geldi. Mensur Işık ile Ebru Işık arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Mensur Işık iddiaya göre, Ebru Işık’ı yumruklayarak darbetti.

Mensur Işık, hastaneye gitmek isteyen eşine engel olarak, cep telefonunu sakladı. HDP’li Işık, eşinin ağrılarının artması üzerine evine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Etimesgut ilçesindeki özel bir hastaneye götürdü.

 

Uzaklaştırma kararı

Burada tedavi olan Ebru Işık, doktorlarından yardım istedi. Doktorların ihbarı üzerine hastaneye polis ekibi sevk edildi. Ebru Işık’ın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı aldı. 

 

HDP Kadın Meclisi: Araştırma başlattık

HDP Kadın Meclisi de bir açıklama yaparak, konuya ilişkin araştırma başlattıklarını ifade etti.

“Bu sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladığı haberi medyaya yansıdı. Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz.
“Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz.
“Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler