HDP'li Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıranlardan biri muhtar adayı oldu!

Eski HDP eş genel başkanı Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine yönelik saldırının faillerinden biri, saldırının gerçekleştirildiği mahalleden muhtar adayı oldu.

HDP'li Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıranlardan biri muhtar adayı oldu!

HDP eski Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırının faillerinden olan ve gözaltında tutulduğu karakolda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıkan Murat Alp, saldırının yaşandığı İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu.

Anne Hatun Tuğluk'un cenazesi Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahalle Mezarlığı’na defnedilmek istenmiş, ancak ırkçı saldırı sonucu cenaze mezardan çıkarılarak Dersim’e götürülmüştü.

Kamuoyunda büyük tepki yaratan olay gecesi bazı saldırganlar gözaltına alınırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gözaltındaki şüphelilerden Murat Alp ile karakolda çektirdiği fotoğraf basına yansımıştı.

İlk duruşmada tahliye edilmişti

"Buraya Ermeni gömdürtmeyiz" diyerek cenazeye saldıran 19 kişi hakkında dava açılırken, Murat Alp’in de içinde olduğu 3 tutuklu sanık ilk duruşma tahliye edilmişti.

Alp, duruşmada kendisini "Cenazeyi terörist cenazesi diye biliyordum. Her gün şehit cenazelerinden sıkıldığımız için bunu yaptık" diye savunmuş, cenaze sahiplerine küfür ettiğini kabul etmişti. Alp, Bakan Soylu ile fotoğrafına dair sorularına ise yanıt vermemiş ve cenaze sahiplerinden özür dilemişti.

Saldırının yaşandığı mahalleden muhtar adayı oldu

AKP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nda aktif çalışan ve Bilal Erdoğan ile dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile de fotoğrafları ortaya çıkan Murat Alp, 31 Mart yerel seçimleri için İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu. 

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler