HDP'li Kars Belediyesi'ne saldırı

HDP'li kars belediyesine "Ayhan Bilgen ile görüşmek istiyoruz" diyerek girmeye çalışan üç saldırgan, güvenlik ofisindeki eşyalara zarar verdi.

HDP'li Kars Belediyesi'ne saldırı

 

Kars Belediye binasına gelen üç kişi, belediye güvenlik personeline hakaret ettikten sonra güvenlik ofisindeki eşyalara zarar verdi. Saldırıyı yapan iki şahsın cinayet ve gasp suçundan sabıkalı oldukları belirlendi. 

Bugün akşam saatlerinde Kars Belediyesi’ne giden Z.B., F.E. ve ismi öğrenilemeyen 3 kişi, belediye güvenlik personeline hakaret ettikten  sonra güvenlik ofisindeki eşyalara zarar verdi. 

 

Belediye personeline hakaret ettiler

Alınan bilgilere olay bu akşam saat 18.30 sıralarında yaşandı. Belediye binasına gelen üç kişi Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen ile görüşmek istediğini söyledi. Görevlilerin hafta sonu olduğunu söylemesine rağmen şahıslar belediyeye girmeye çalıştı. Belediyenin güvenlik görevlilerinin izin vermemesi üzerine küfür ve hakaretler savuran şahıslar, güvenlik noktasındaki ofis masasını da dağıttı. Belediye personeli ardından polise haber verdi. Olay yerine gelen polisler kamera kayıtlarını aldıktan sonra belediyeden ayrıldı. 

 

İki saldırgan gasp ve cinayetten sabıkalı

Belediyeden yapılan açıklamada Z.B.’nin gasp suçundan, F.E.’nin ise yine gasp ve cinayet suçundan sabıkalı olduğu ifade edildi. 

 

MA

Etiketler: HDP, ayhan bilgen

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler