HDP'den Erdoğan'a: Bir kez daha bu sonucu kaldırabilecek misiniz?

Erdoğan'ın Diyarbakırlılara sorduğu 'Kandan başka vaadi olmayanların devrini kapatmaya var mısın?' sorusuna HDP'den yanıt geldi: "Diyarbakır bu soruya ‘evet’ cevabını veriyor.. Esas soru şu: Siz bir kez daha bu gerçeği ve sonucu kaldırabilecek ruh haline sahip misiniz?"

HDP'den Erdoğan'a: Bir kez daha bu sonucu kaldırabilecek misiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakırlılara sorduğu “Kandan başka vaadi olmayanların devrini kapatmaya var mısın?” sorusuna HDP’den yanıt geldi.

Erdoğan, dün Diyarbakır Stadyumu’nun açılışında ‘yeni dönem’ mesajı verirken “Sana zulüm, baskı ve korkudan başka vaadi olmayanların devrini kapatmaya hazır mısın? Gelin hep birlikte 2018 Mart'ında yeni bir dönemin kapılarını aralayalım. Gelin hep birlikte evlatlarımıza huzurlu ve müreffeh bir gelecek inşa edelim” demişti.

Erdoğan’ın bu sözlerine HDP’den yanıt geldi. HDP Parti Sözcüsü Saruhan Oluç, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda “Diyarbakır bu soruya ‘evet’ cevabını veriyor, hatta sabırsızlanıyor. Diyarbakır’dayım ve bunu hem duyuyor hem de görüyorum. Esas soru şu: Siz bir kez daha bu gerçeği ve sonucu kaldırabilecek ruh haline sahip misiniz?” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler