HDP Milletvekili Hatimoğulları ve SYKP Eş Genel Başkanı Uğur'dan Flormar işçilerine ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Flormar direnişini ziyaret etti. Direnişteki Flormar işçileri tarafından coşkuyla karşılanan komite dayanışma mesajları verdi.

HDP Milletvekili Hatimoğulları ve SYKP Eş Genel Başkanı Uğur'dan Flormar işçilerine ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Flormar direnişini ziyaret etti. Direnişteki Flormar işçileri tarafından coşkuyla karşılanan komite dayanışma mesajları verdi. Ziyaret sırasında yapılan konuşmalarda Milletvekili Tülay Hatimoğulları direnişlerinin 171. gününde Flormar işçilerini selamladı.

Hatimoğulları konuşmasında: "Flormar işçileri bugün Türkiye'de binlerce mağdur işçinin sesi soluğudur. Sizlerin direnişi Türkiye ve dünyada hakları gaspedilen, işsizliğe, açlığa ve yoksulluğa mahkum edilen kadın işçilerin sesi soluğudur. Şunu iyi biliyoruz ki kadınlar bir şey yapınca gerçekten çok güzel yaparlar. Bir davaya baş koyduklarında bundan kolay kolay vazgeçmezler. Bu bir ekmek davasıdır bu bir hak hukuk mücadelesidir. Sloganımız çok güzel, Flormar değil direniş güzelleştirir. Kadınlar direnişle güzelleşir, bunun en güzel örneği sizlersiniz arkadaşlar. Bizler sizin mücadelenizden umutlanıyor, moral kazanıyoruz. Bütün haklarınızı kazanana dek yanınızda bu dayanışmayı sürdüreceğiz. Flormar direnişini ve sizleri saygıyla selamlıyorum." ifadelerinde bulundu.

Ardından konuşma yapan SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur da sözlerine direnişi selamlayarak başladı. Eş Genel Başkan Uğur konuşmasında:

"Bu mücadele yoksulların, dar gelirlinin mücadelesidir son derece önemlidir. Mücadeleniz bizim de mücadelemizdir ve buradan tüm işçi ve emekçilere sizlerin direnişinden doğru seslenmeye devam edeceğiz. Flormar direnişinin başarıya ulaşması için elimizden her geleni yapacağız. Kısa bir deneyimimi anlatmak istiyorum. Caroline Koç'u bilirsiniz, Mustafa Koç'un gelinidir. İzmir'de bir basma fabrikasının sahipleriydi bunlar  Fabrikayı batırmışlar ve ortada hiçbir şey kalmamıştı. İşçilere hiçbir hakları verilmemişti. Bunun karşısında işçiler tam bir yıl boyunca eylem yaptılar ve eninde sonunda tüm haklarını aldılar.
Çünkü bugün bu ülkede ne varsa; taş, toprak, fabrika binası ne üretiliyorsa sizin hakkınızdır. Sizler olmasanız hayat durur. İşte bu inançla mücadelenizi destekliyoruz. Yaşasın işçi sınıfının birliği ve dayanışması!" ifadelerinde bulundu.

 

(SiyasiHaber)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler