HDP Milletvekil Dirayet Taşdemir hakkında yakalama kararı çıkartıldı

HDP Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Berdan Öztürk’ün “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla açılan davaya devam edildi. Savunma yapmayan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir hakkında 'yakalama' kararı çıkartıldı.

HDP Milletvekil Dirayet Taşdemir hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Taşdemir ve Öztürk ile avukatları katılmadı. Savcı, Öztürk’ün talimatla ifadesinin alınması için Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesine yazılan yazının cevabının beklenmesini, tüm işlemlere rağmen savunması alınamayan Taşdemir hakkında ise “yakalama kararı” çıkartılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti de ara kararında, Öztürk hakkında Ankara’daki söz konusu mahkemeye yazılan yazının cevabının beklenilmesini kararlaştırdı. Kararda, Taşdemir hakkında ise savunmasının ve delillerinin tespiti amacıyla gönderilen çağrı kağıdının tebliğine rağmen duruşmaya mazeret bildirmeksizin gelmemesi sebebiyle çıkartılan “zorla getirme” emrinin sabit adresi bulunmadığından işlem yapılamayarak iade edildiğine işaret eden heyet, tüm usulü işlemlerin sonuçsuz kalması göz önüne alınarak kaçak sanık olarak kabul edilen Taşdemir’in savunmasının alınması amacıyla hakkında “yakalama kararı” çıkarılmasına hükmetti.

Heyet, Taşdemir’in yakalanması halinde savunmasının alınıp başka dosyadan tutuklu ya da hükümlü değilse serbest bırakılmasını kararlaştırarak, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Etha

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler