HDP İstanbul’un tüm ilçelerinde komisyonlar oluşturdu

HDP, İstanbul’da salgına karşı halkın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm ilçelerde komisyonlar oluşturdu. Partinin il eşbaşkanları, il ve ilçe örgütlerinin halkın ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduğunu söyledi.

HDP İstanbul’un tüm ilçelerinde komisyonlar oluşturdu

 

“Kardeş Aile Kampanyası” başlatan HDP’nin İstanbul İl Örgütü de dayanışma kampanyası kapsamında ilk elden kentin her ilçesinde onbinlerce eldiven ve maskeyi halka ücretsiz bir şekilde ulaştırdı.

Tüm ilçelerde kriz masaları ve bunlara bağlı komisyonlar kurduklarını ifade eden HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Erdal Avcı, yine her ilçede oluşturacakları telefon hatları ile daha fazla yurttaşa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Mezopotamya Ajansı’ndan Erdoğan Alayumat’a konuşan Avcı, özellikle 65 yaş üstü yurttaşlardan evlerinden çıkmamasını isteyip, ne ihtiyaçları varsa telefon üzerinden ilçe merkezlerine ulaşıp oralara aktarabilecekleri söyledi.

Avcı, sokağa çıkma yasağı gibi durumlarda gıda yardımı yapma yönünde de çalışmalarının olacağını ifade etti.

İl Eşbaşkanı Elif Bulut da salgın döneminde kadına dönük ev içi şiddet vakalarının artması dolayısıyla tüm ilçe örgütlerinde kadın dayanışma ağları kurduklarını açıkladı.

Bulut, “Evde kalmak kadınlar için daha ağır sorunlara yol açıyor. Bunun için tüm kadın kurumları ile beraber bu sorunları sosyal medya üzerinden gündemde tutmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler