HDP İstanbul İl binasına silahlı saldırı gerçekleşti

HDP İstanbul İl binası önünde bir kişi silahla yedi el ateş etti. Saldırgan daha sonra karakola giderek teslim oldu. HDP’den yapılan açıklamada kimsenin yaralanmadığı açıklanırken, saldırıyla ilgili bugün saat 16.30’da il binası önünde basın açıklaması gerçekleştirileceği bildirildi

HDP İstanbul İl binasına silahlı saldırı gerçekleşti

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saat 15.00 sularında bina önüne gelen kimliği belirsiz bir kişi 7 el havaya ateş etti. Saldırı sonrası HDP binasıyla aynı sokakta bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden çok sayıda polis buraya gelerek, parti binasının etrafına güvenlik şeridi çekti. Partililer de dışarı çıkarak durumu anlamaya çalıştı.

 

HDP'den açıklama

Binaya girişlere izin verilmezken, saldırganın silahıyla birlikte karakola gidip teslim olduğu belirtildi. 

HDP tarafından kimsenin yaralanmadığı belirtilirken saldırı hakkında şu ifadeler kullanıldı:

"Bu gün saat 15.00 dolaylarında HDP İstanbul İl binamıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleşmiştir. Sozkonusu saldırıda 7 el ateş edilmiştir. Saldırıda şans eseri kimse yararlanmazken olay yeri inceleme ekipleri il binamızda tespitte bulunmaktadır. 

Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız. Bu amaçla bu gün saat 16.30'da vekillerimiz, yöneticilerimiz ve halkmizin katılımıyla il binamız önünde basın açıklaması yapılacaktır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler