HDP heyetinden ‘Edibe Anne’nin taziye evine ziyaret

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ve HDP heyeti geçtiğimiz günlerde Hatay Samandağ’da polisin ‘şafak operasyonu’ sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Edibe Özçelik’in taziye evine ziyarette bulundu.

HDP heyetinden ‘Edibe Anne’nin taziye evine ziyaret

Bugün, Hatay'ın Samandağ Tekebaşı Mahallesinde polisin şafak operasyonu sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 70 yaşıdaki Edibe Özçelik’in taziyesi gerçekleştirildi. Edibe Özçelik’in taziyesine HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, HDP İl Eş başkanı, il yöneticileri, Samandağ İlçe Eş Başkanı ve SYKP İlçe Eş Başkanı da katıldı.

Taziyede, Edibe Özçelik’in çocuklarından Ufuk Özçelik “Bizler sürekli mahallede olan, adresi belli insanlarız bizi ifadeye cagirmak yerine şafak vaktinde kapılar kırılarak aile fertlerinin başına silah dayayarak baskın yaptılar. Bu baskın sırasında fenalaşan anneme müdahale etmemize bile izin vermediler.  Bizler mahallede var olan sorunlar üzerine çalışmalar yaptık. Son olarak Res El Seni etkinliği düzenledik.  Bu etkinlik için izin başvurusunda bulunan arkadaşımız etkinlik günü eşi ile birlikte tebligat verilecek bahanesi ile karakola çağrılıp üstü kapalı bir şekilde tehdit edildi. Oradan belliydi böyle bir şey yapacakları. Biz suç duyurusunda bulunduk. Halkın hukuk bürosuna da ulaştık onlar da süreci takip edecekler.  Biz bu işin peşini bırakmayacağız gerekli kamuoyunu oluşturacağız” dedi.

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’da taziye ziyaretinde aile başsağlığı dileyerek, HDP olarak bu süreçte sonuna kadar yanlarında olduklarını ve olacaklarını söyledi. Bu baskıların ilk olmadığını daha önce de evleri basılarak gözaltına alınlara benzer davranışlar sergilendiğini hatırlatan Hatimoğulları, bu durumun ülkemizde var olan faşizm koşullarının Samandağ’daki yansıması olduğunun altını çizdi. Hatimoğulları, bu baskılara birlikte karşı durulabileceğine işaret ederek, Meclis’te konuyu dile getirerek soru önergesi verdiğini, sürecin takipçisi olacağını söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler