HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve 3 milletvekili hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve 2 milletvekili hakkında “örgüt propagandası” yaptıkları iddiasıyla fezleke düzenledi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve 3 milletvekili hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Buldan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk ile Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ve Dersim Milletvekili Alican Önlü hakkında “örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla fezleke düzenledi. Başsavcılık, Buldan hakkında genel seçimler öncesi 21 Haziran 2018'de Siirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki miting konuşması, Öztürk hakkında 21 Mart 2018'de Ağrı'daki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer hakkında sosyal medya hesabından 24 Mayıs 2018'deki paylaşımları ile 8 ve 9 Eylül 2018'de Diyarbakır'da yaptığı konuşmalar, Dersim Milletvekili Alican Önlü hakkında da 21 Mart 2018'de Dersim’deki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle fezlekeler hazırladı. 

Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler