HDP: Birçok köyde ihtiyaçlar karşılanmamış!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti deprem bölgesinde incelemeler yaptı. Açıklamada, birçok köyde hiçbir ihtiyacın karşılanmadığına dikkat çekildi. Ergani ve Siirt belediyelerinin topladığı yardımların bugün yola çıkacağı ve yeni yardımların da toplanacağı bildirildi.

HDP: Birçok köyde ihtiyaçlar karşılanmamış!

Halkların Demokratik Partisi (HDP), MYK üyelerinin, milletvekilleri ve parti yöneticilerinden oluşan heyetin Elazığ Merkez, ilçe ve köylerinde inceleme yaptıklarını duyurdu. Partiden yapılan açıklamada “İncelenen köy ve mahallelerde ihtiyaçların hiçbirinin karşılanmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Hasar gören köylerde inceleme

HDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir ve Muş Milletvekili Şevin Coşkun’un Elazığ Merkez’de; Sarıcan Belediye Eşbaşkanları Canan Tağtekin ve Bekir Polat ile Elazığ İl Örgütü yöneticileri, Ergani Belediyesi Meclis Üyeleri ise depremde hasar gören köylerde incelemeler yaptı.

'Bölgede çadır, battaniye ve kuru gıda ihtiyacı devam ediyor'

Heyet 60’tan fazla köyü ziyaret etti ve hasar-ihtiyaç tespitinde bulundu. Ayrıca Elazığ Merkez’de yaklaşık bin kişinin sığındığı iki cemevi de ziyaret edildi. Bölgede çadır, battaniye ve kuru gıda ihtiyacının devam ettiğini açıklayan parti, acil ihtiyaçların karşılanması için çalışma başlattığını duyurdu.

Bin battaniye, 50 'ye kadın çadır yola çıkıyor 

İlk etapta Ergani ve Siirt belediyeleri aracılığıyla toplanan kuru gıda, 50’ye yakın çadır ve 1000 adet battaniyenin bugün Diyarbakır’dan yola çıkarak araçlarla dağıtılacağını açıklayan HDP, ulaşan yeni battaniye, çadır, gıda ve diğer ihtiyaçların da Ergani Belediyesi’nde toplanmaya devam edeceğini bildirdi.

Bugün Elazığ Gezin’de incelemelerde bulunacak heyet, gün içinde HDP Elazığ İl Örgütü’nde basın açıklaması yapacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler