HDP Belediye Eşbaşkan adaylarını açıkladı

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, partisinin genel merkez binasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı olduğunu açıkladı.

HDP Belediye Eşbaşkan adaylarını açıkladı

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

Oluç, partisinin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı olduğunu açıkladı.
Diğer kentlerin belediye eşbaşkan adayları şöyle:

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinçioğlu 
Hazro: Gülistan Ekti / Ahmet Çevik 
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş 
Piran: Yasemin Üçer / Felat Aygören   
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  
Hani: Cemal Satı /

VAN

Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut

MARDİN

Artuklu: Nurettin Turgay / 
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

KARS

Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras

BATMAN

Bekirhan: Gülistan Sönük / Fırat Karabulut
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk
İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  

BİTLİS

Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin 
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü
Ahlat: Leyla Aslanargın

HAKKARİ

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık

AĞRI

Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 

ARDAHAN

Göle: Nizamettin Öztürk

ŞIRNAK

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal 
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  
Güçlükonak: Zilan Ecevit / M. Emin Kılıç
Kumçatı: Zozan Aksu / Dursun Çakır 
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 

BİNGÖL

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün
Solhan: Ayşe Kaya  / M. Sıdık Çeliker

IĞDIR

Iğdır Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  
Halfeli: Hasan Sefa

ERZURUM

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun 

URFA

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  

ADIYAMAN

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  

SİİRT

Gökçebağ: Serhat Çiçek 
Beğendik: Dijvar Ulaş
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 
Kayabağlar (belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva 
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 

ELAZIĞ

Karakoçan: Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

(ETHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler