HDP adayları Yüreğir’de işçileri ziyaret etti

HDP’nin Adana milletvekili adayları Tülay Hatimoğulları ve Songül Aydın Yüreğir’de işçilerle buluştu. İşçilere Arapça ve Türkçe hitap eden Hatimoğulları “İşçilerin güvenceli işlerde çalıştığı, insanca yaşayacak bir ücret aldığı bir Türkiye’yi kurmak istiyoruz” dedi.

HDP adayları Yüreğir’de işçileri ziyaret etti

SiyasiHaber

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Adana’dan gösterdiği milletvekili adaylarından Tülay Hatimoğulları ve Songül Aydın, Yüreğir yaptıkları seçim çalışması sırasında bir fabrikayı ziyaret ederek işçilerle buluştu.

Burada Tülay Hatimoğulları işçilere Arapça ve Türkçe konuşmalar yaptı. İşçilerin ücretlerinin düşüklüğü ve güvencesiz çalışma sorunlarına değinen Hatimoğulları “Bu iktidar en zenginden az, en yoksuldan çok vergi alıyor. Bizler bu yüzden yoksul kalıyoruz, zenginler daha zengin oluyor. HDP olarak bu konuya müdahale etmek ilk yapacağımız işlerdendir. İşçilerin güvenceli işlerde çalıştığı, insanca yaşayacak bir ücret aldığı bir Türkiye’yi kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

HDP milletvekili adaylarıyla sohbet eden işçiler ise "Bizler HDP Bizler Meclis'e" sloganları attı.

HDP’nin Adana 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Tülay Hatimoğulları şunları söyledi:

Bugün aldığımız ücretler geçinmemize yetmiyor. Çünkü her şeye sürekli zam yapıyorlar. Ücretlerimiz bu zamlar karşısında, enflasyon karşısında yetersiz kalıyor.

Kendi yandaşları olan şirketlere 135 milyar lira destek veriyorlar.

Bu iktidar en zenginden az, en yoksuldan çok vergi alıyor. Bizler bu yüzden yoksul kalıyoruz, zenginler daha zengin oluyor.

HDP olarak bu konuya müdahale etmek ilk yapacağımız işlerdendir. İşçilerin güvenceli işlerde çalıştığı, insanca yaşayacak bir ücret aldığı bir Türkiye’yi kurmak istiyoruz.

Sizlerden, bu her zamankinden önemli mücadelede destek istiyoruz. Sadece sizler değil, akrabalarınız, yakınlarınız, arkadaşlarınızın desteğini istiyoruz.

Çünkü biz baraj altında kalırsak Kürt halkı Meclis dışında kalacak. Biz baraj altında kalırsak Türkiye’de yaşayan Araplar Meclis dışında kalacak. İşçinin, emekçinin, kadınların sesi Meclis’te olmayacak. Çünkü diğer partiler bu kesimleri temsil etmiyor. İşçileri, kadınları, Kürtleri, Arapları diğer halkları HDP temsil ediyor.

Kendini patronların temsilcisi ilan edenlere, OHAL bahanesiyle grev yasaklayanlara karşı emeğin sesi ve savunucusu olacağız.

HDP adayları Yüreğir’de işçileri ziyaret etti

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler