HDP Adana İl Örgütü: Bugün oy devşirebilmek adına tüm ölümler bir seçim propagandasına dönüştürülmektedir!

HDP Adana İl Örgütü bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ''Bugün oy devşirebilmek adına tüm ölümler bir seçim propagandasına dönüştürülmektedir. Hiçbir provokasyona gelmeden, sadece Kürt halkını değil Türkiye'deki bütün halkları kucaklayan bir Türkiye yaratma amacını korumaya devam edeceğiz'' ifadeleri kullanıldı.

HDP Adana İl Örgütü: Bugün oy devşirebilmek adına tüm ölümler bir seçim propagandasına dönüştürülmektedir!

HDP Adana İl Örgütü ''SenleDeğişir'' şiarı ile düzenlenecek olan büyük Adana mitingi öncesi bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ''24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala iktidar partisi demokratik ortamı yeniden kriminalize etmeye, kaotik bir ortam yaratarak oy devşirmeyi hedeflemektedir. Bugün oy devşirebilmek, kendi iktidarlarını kabullendirebilmek adına tüm ölümler birer seçim propagandasına dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Biz bu ortamı 7 Haziran öncesinde de sonrasın da da gördük. Diyarbakır da Adana da Suruç ta Ankara da  patlayan bombalarda gördük. Bu kez aynı senaryoyla benzer oyunu oynamalarına izin vermeyeceğiz. Bizler sağduyumuzu ve sabrımızı koruyacağız. Hiçbir provokasyona ve kargaşaya gelmeden, secim çalışmalarımızı yapmaya ve sadece Kürt halkını değil Türkiye'deki bütün halkları kucaklayan bir Türkiye yaratma amacını korumaya devam edeceğiz. Umutluyuz ve bu umut her geçen dakika biraz daha büyüyerek devam ediyor. '' ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamanın sonunda,  ''#SenleDeğişir'' şiarıyla 18 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de Uğur Mumcu (İstasyon) Meydanı'nda HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla düzenlenecek olan büyük Adana mitingine çağrı yapıldı.

Açıklamanın tam metni: 


Basına ve Kamuoyuna

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala iktidar partisi demokratik ortamı yeniden kriminalize etmeye, kaotik bir ortam yaratarak oy devşirmeyi hedeflemektedir. Bugün oy devşirebilmek, kendi iktidarlarını kabullendirebilmek adına tüm ölümler birer seçim propagandasına dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Biz bu ortamı 7 Haziran öncesinde de sonrasın da da gördük. Diyarbakır da Adana da Suruç ta Ankara da  patlayan bombalarda gördük. 

Ama artık kaçış yok. 

Bu kez aynı senaryoyla benzer oyunu oynamalarına izin vermeyeceğiz. Bizler sağduyumuzu ve sabrımızı koruyacağız. Hiçbir provokasyona ve kargaşaya gelmeden, secim çalışmalarımızı yapmaya ve sadece Kürt halkını değil Türkiye deki bütün halkları kucaklayan bir Türkiye yaratma amacını korumaya devam edeceğiz. Umutluyuz ve bu umut her geçen dakika biraz daha büyüyerek devam ediyor. 

24 Hazirandan korkmalarının, bizlerin mecliste olmamızdan korkmalarının sebebi hapsedemedikleri, tutuklayamadıkları, kayyum atayamadıkları işte içimizdeki bu umuttur. 

İşte bu umudumuzun büyüklüğünü onlara gösterebilmek adına #SenleDeğişir şiarıyla 18 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de Uğur Mumcu (İstasyon) Meydanın da Eş Genel Başkanımız Sayın Pervin BULDAN’ın katılımıyla düzenleyeceğimiz Büyük Adana mitingimize tüm halklarımızı davet ediyoruz. 
#BizlerKazanacağız
#BiroyHDPyeBiroyDemirtaşa
 

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler